poniedziałek, 12 październik 2020 10:08

Zespół „Mezzoforte” wyśpiewał drugie miejsce miejsce w XVII Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki w Radomiu.

Uczniowski zespół „Mezzoforte” z Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach zajął drugie miejsce w XVII Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki w Radomiu. Hurra!

- Przesłuchania konkursowe odbyły się 1 października br., można je było oglądać na facebookowym profilu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Radomiu, który był organizatorem konkursu. Nagraliśmy utwór pt. "Piosenka o czterech porach roku", autorstwa Małej Orkiestry Dni Naszych. Nagranie zostało zrealizowane w MOKiS Pyskowice. Śpiewało i grało 12 uczniów naszej szkoły. Wykorzystaliśmy instrumentalizację na bum-bum rurki, dzwonki diatoniczne i dzwonki diatoniczne na tubach. Zespół wraz z uczniami, tworzyli nauczyciele, grający na instrumentach, pianinie i gitarze. Nagranie wysłaliśmy do organizatorów drogą e-mailową – mówi Iwona Henel, nauczycielka z ZSS w Pyskowicach.

Zespół wokalno-instrumentalny „Mezzoforte” w składzie: Zuzanna Wartalska, Klaudia Walczak, Wiktoria Lachmann, Dominika Handydraj, Aleksandra Janowska, Jakub Głowacz, Wiktoria Świniarska, Julia Kampka, Paweł Cepok, Damian Tudruj, Łukasz Sondermajer, Łukasz Stańczyk stanął na wysokości zadania i pięknie wyśpiewał piosenkę o czterech porach roku.

Celem konkursu było m.in. propagowanie dobrze pojmowanej kultury muzycznej - integracja z osobami niepełnosprawnym oraz rozwijanie wrażliwości muzycznej i rozbudzanie zainteresowań muzyką. Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele: Karina Sznura, Iwona Henel i Artur Pietruszewski.

Chesz posłuchać nagrodzonej piosenki - kliknij

XVII ogólnopolski Konkurs Piosenki w Radomiu

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 październik 2020 10:34